Warsztaty

23. Festiwal Szekspirowski

26.07-4.08
Sala Teatralna, Pałac Młodzieży, Gdańsk

29-31

Lipca
10:00-14:00
Piotr Mateusz Wach

Warsztat # jak zobaczyć świat


Wach, wykorzystując swoje doświadczenie performatywne i oscylując wokół tematu obecności w teatrze ruchu – w performansie, teatrze tańca, czy aktorstwie fizycznym, zabierze uczestników w laboratoryjną podróż ciała. Ćwiczenia oparte na współodczuwaniu, trwaniu, kondensowaniu energii, podstawach telepatii, tworzeniu monologów wewnętrznych czy kreowaniu ruchu z przestrzeni irracjonalnych będą wykorzystywane jako wprowadzenie do podstaw performance’u. Uczestnicy badając granice własnej cielesności, określając przestrzenie pomiędzy tym co indywidualne – prywatne a zbiorowe – publiczne, będą pracować nad technikami kreacji własnej wypowiedzi ruchowej. Całe spotkanie, traktowane jako kolektywne doświadczenie performatywne, zaowocuje otwartym pokazem pracy work-in-progress w ostatni dzień warsztatu.

Osoby chętne do udziału w warsztatach (nie będące artystami z nurtu SzekspirOff 2019) proszone są o wysłanie mejla do prowadzącego z następującą informacją:

Dlaczego chcesz wziąć udział w warsztatach?  Jakie masz doświadczenie sceniczne? Podaj swój wiek: ……….
Załącz swoją fotografię.

Ostatecznego wyboru uczestników warsztatów dokonuje prowadzący.

____________________________________________________________________________________________________

Piotr Mateusz Wach

Performer oraz artysta teatru ruchu i ciała. Absolwent Akademii Sztuki Teatralnej w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Szkoły Aktorskiej Lart Studio w Krakowie oraz Letniej Akademii Sztuk Pięknych i Mediów w Wenecji (kierunek choreografia i performance). Związany obecnie z teatrem Interno5 w Neapolu, wcześniej z Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu oraz międzynarodowym kolektywem inter:ference w Monachium. Współtworzył i  występował w spektaklach m.in Anny Piotrowskiej, Mikołaja Mikołajczyka, Cecilii Moisio, Briana Michaelsa, Jacka Głomba, Jacka Poniedziałka, Heleny Jonsdottir czy innych. Obecnie freelancer i marzyciel. Stworzył 7 solowych prac performatywno-teatralnych, które były szeroko prezentowane w Polsce oraz za granicami kraju. W swojej sztuce Wach eksploruje zagadnienia dotyczące męskiego ciała – jego wizerunku, kondycji oraz kontekstów kulturowych. W jego pracach można znaleźć wiele biograficznych nawiązań i mocnych, często dosłownych deklaracji. Tworzy odważne interpretacje dzieł klasycznych eksperymentując z  performancem oraz szukając linii dramaturgicznych i powiązań pomiędzy teatrem a sztuką współczesną. Jego spektakl „Ryszard. Ciało z gniewu” otrzymał Złotą Czachę za najlepszy spektakl offowy, a „Rytuał 23 albo obrazy ze śmierci wodza” wygrał Grand Prix 21. Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. Wach otrzymał także Złotą Maskę za choreografię, Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego oraz reprezentował Polskę na międzynarodowym Festiwalu Solo Duo w Budapeszcie. Uczestnik wielu rezydencji artystycznych, m.in. w Berlinie, Krakowie, Gdańsku, Lublinie czy na Islandii. Dwukrotny stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.
Wstęp wolny

Ilość miejsc ograniczona


Zapisy

pm.wach@gmail.com

Znajdź nas

Więcej o Festiwalu